Оплата штрафів через «Резерв+» та старт вступної кампанії: новації липня

-
Із липня впровадили нові вимоги для техогляду автомобілів.
-
Розповідаємо основне про ці та інші зміни.
Другий місяць літа приніс українцям чергову порцію змін. Вводять новий вид соціальної базової допомоги, у розетках замість 220 тепер буде напруга у 230 вольт, а через «Резерв+» можна оплатити штрафи від ТЦК — із 50% знижкою. Детальніше розповідаємо у матеріалі.
220 вольт в розетках
З першого липня в Україні змінився стандарт напруги в електромережах. У розетках тепер — 230 вольт, замість звичних 220. Відповідне рішення прийняла Нацкомісія з питань регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Це потрібно для того, щоб наблизити українську мережу до європейських стандартів.
В «Українських розподільчих мережах» розповідали, що сучасна техніка зазвичай працює в широкому діапазоні напруг — від 200 до 240 вольт, а деяка — навіть від 100 до 240. Тобто для нової побутової техніки підвищення до 230 вольт не буде проблемою. Старі ж прилади також мають запас міцності й зазвичай витримують напругу до 230 без шкоди. У компанії «ДТЕК Мережі» також звернули увагу на реле напруги — пристрої, які стали популярними під час масових відключень. Якщо ви користуєтесь таким — потрібно налаштувати його на новий діапазон: від 207 до 253 вольт.
Натомість проблема може виникнути з іншої причини — через стан наявних мереж. Адже значна частина — уже застаріла й перенавантажена. Особливо це стосується сільської місцевості. Тобто навіть якщо на підстанції буде 230 вольт, у когось у домі може бути 200, в інших — 250. Такі перепади можуть створювати незручності та навіть шкодити техніці.
Штрафи ТЦК у мобільному застосунку
30 червня поточного року Міноборони запустили в тестовому форматі послугу з оплати штрафів від Терцентрів комплектування та соціальної підтримки у «Резерв+». Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко. Послуга доступна військовозобов’язаним, які не оновили свої дані до 16 липня 2024 року. Ці громадяни зможуть сплатити штраф зі 50% знижкою. Відтак, якщо сума штрафу становить 17 000 грн, то через застосунок буде 8 500 грн.
Нагадаємо, за перше півріччя 2025-го на Хмельниччині за порушення правил військового обліку було складено 454 штрафи. Хоча станом на квітень 2025-го було 239. Всього по Україні — понад 11 тисяч.
Вступна кампанія 2025
Із 1 липня розпочалася реєстрація через електронний кабінет вступника після 11 класів на основі повної загальної середньої освіти та на основі диплома кваліфікованого робітника, зокрема до закладів вищої освіти.
Як повідомили в Міністерстві освіти та науки, електронний кабінет потрібен, щоб подати заяви на вступ. Якщо його створювали у попередні роки, цього разу потрібно зареєструвати новий. У МОН звертають увагу на те, що кабінет учасника НМТ (на сайті Українського центру оцінювання якості освіти) не є електронним кабінетом вступника. Це інша система, призначена лише для участі в тестуванні.
Для реєстрації електронного кабінету треба зазначити:
- Електронну пошту, до якої вступник точно має доступ. Це буде логін для входу в кабінет;
- пароль для входу до кабінету, його треба придумати та запам'ятати;
- серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
- номер, PIN-код та рік отримання сертифіката НМТ / екзаменаційного листка, що був одержаний під час реєстрації на ЄВІ / ЄФВВ / ЄВВ. Якщо вступник має сертифікати (листки) різних років, то зазначає дані одного з них, а інші зможе додати безпосередньо в кабінеті;
- у разі відсутності сертифіката НМТ / екзаменаційного листка ЄВІ / ЄФВВ / ЄВВ) — треба зазначити тип, серію (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП, стара назва ідентифікаційний код).
Розширення програми «Доступні ліки»
Із 1 липня всі без винятку аптечні пункти мають укласти договір з НСЗУ в межах програми реімбурсації «Доступні ліки». Препарати можна отримати за е-рецептом без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий, чи місця проживання пацієнта.
— Це означає, що отримати ліки безоплатно чи з частковою доплатою за цією програмою можна буде в будь-якій аптеці. Раніше в обовʼязковому порядку до програми були приєднані лише аптеки, розміщені в лікарнях, — зазначили в МОЗ.
Нагадаємо, в межах даної програми можна безоплатно або зі знижкою отримати препарати від:
- серцево-судинних хвороб;
- профілактики інсультів та інфарктів;
- нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулін) та діабету ІІ типу;
- хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
- розладів психіки, поведінки, а також епілепсії;
- хвороби Паркінсона;
- серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань;
- болю та надання паліативної допомоги;
- ендокринної системи;
- метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань;
- глаукоми;
- лікування мігрені;
- лікування захворювань у дітей.
Ліміти на «Укрпошті»
Із 1 липня ліміти на виплату готівки у відділеннях фізичними особами будуть такими:
- максимальна сума платіжних операцій упродовж одного календарного місяця — 100 тис. грн;
- максимальна кількість платіжних операцій упродовж одного календарного місяця — 10 шт.
Ліміти на післяплату для фізосіб із виплатою на банківську картку були й залишаються:
- максимальна сума платіжних операцій упродовж одного дня — 29 999 грн;
- максимальна кількість платіжних операцій упродовж одного дня — 50 шт.;
- максимальна сума платіжних операцій упродовж одного календарного місяця — 250 тис. грн;
- максимальна кількість платіжних операцій упродовж одного календарного місяця — 500 шт.
— Згідно з проведеним ризик-аналізом ми оновлюємо умови приймання відправлень із післяплатою. Але таким чином, що більшість наших клієнтів цього не відчує. А в інших буде час підготуватися до змін. Цього вдосталь будь-кому, хто не веде підприємницької діяльності. Якщо ж ви маєте намір чи вже продаєте товари, варто відкрити ФОП або вибрати іншу легальну форму роботи, — йдеться у повідомленні.
Нові вимоги до техогляду авто
В Україні запроваджують нові вимоги до обов’язкового техогляду авто. Серед них — відеофіксація. Про нововведення розповів заступник начальника Головного сервісного центру МВС України Павло Сорока в ефірі телемарафону. Це ще одна зміна, необхідна для адаптації українського законодавства до стандартів ЄС.
Що запроваджують:
- Фото- та відеофіксацію: кожен пункт техконтролю має бути обладнаний щонайменше двома камерами, що фіксують увесь процес огляду. У разі недостатнього покриття — встановлюють додаткові камери.
- Якість зображень: на фото авто має займати щонайменше 70% площі кадру.
- Контроль достовірності: відео та фото перевірятимуть у сервісних центрах МВС — у разі виявлення порушень протокол техогляду буде анульовано.
Обов’язковому техогляду підлягають:
- Легкові авто, що використовуються з комерційною метою, і причепи до них (від 2 років експлуатації) — раз на 2 роки;
- Вантажівки до 3,5 т і причепи (від 2 років) — раз на 2 роки;
- Вантажівки понад 3,5 т, причепи та таксі — щороку;
- Автобуси і авто, що перевозять небезпечні вантажі — двічі на рік.
За користування авто без належного техогляду передбачений штраф розміром штраф 340 грн, якщо були проведення з порушенням з боку оператора — штраф до 1400 грн.
Новий вид соцдопомоги
Із липня стартував експериментальний проєкт — новий вид базової соціальної допомоги для сімей з низьким рівнем доходу. Відповідне рішення нещодавно прийняв Кабмін.
Перейти на таку виплату зможуть сім’ї, які є отримувачами:
- державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
- допомоги на дітей одиноким матерям;
- допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
- тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.
Виплата призначається строком на шість місяців з подальшим автоматичним продовженням виплати такої допомоги на час реалізації експериментального проєкту, тобто на два роки.
Заявку на отримання базової соціальної допомоги можна подати в електронній формі на порталі «Дія» або у паперовій формі до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.
Читайте також:
Магнітні бурі у липні-2025: які дні будуть важкими для метеозалежних
Графік роботи екобуса в Хмельницькому: що і де можна здати
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.